Ukončení analogového vysílání

V posledních měsících jste jistě zaznamenali řadu informací o změně typu vzdušného (tzv. terestrického) vysílání v České republice, kdy se přechází z formátu DVB-T na DVB-T2. V našem regionu došlo k vypnutí signálu DVB-T z vysílače Klínovec ve středu 12. 2. 2020.
Pro uživatele kabelové televize v Ostrově, kteří mají digitální televizi schopnou přijímat televizní signál v HD kvalitě, tato změna neznamená vůbec nic. O vše se pro tuto chvíli postaral provozovatel. Současně s přechodem na formát DVB-T2 se v kabelové televizi přestalo vysílat analogově.
 
Ti, kteří nejsou připojení k ostrovské kabelové televizi, musí mít televizi schopnou přijímat signál DVB-T2 s kódováním HEVC, satelit nebo IPTV. Nové televize jsou opatřeny pečetí, že tento standard splňují. Pokud si nechcete kupovat novou televizi, můžete zvolit efektivnější cestu a pořídit si tzv. SET TOP BOX, který umí přijímat signál DVB-T2. Vedle dvou výše uvedených možností existují i další řešení jako třeba nabídka služeb různých satelitních nebo IP operátorů.